O nás

Náš příběh se začal psát v roce 2018, když jsme se úplnou náhodou při výletu po Italii dostali do továrny na matrace bratrů Cesaro. Původně jsme hledali továrnu na výrobu olivového oleje, ale navigace nás zavedla do továrny na matrace. Jak to tak bývá, náhody se nedějí jen tak a my jsme strávili krásné odpoledne s jedním z bratrů Cesaro, který dnes vede po svém dědečkovi továrnu na matrace.

Vyprávěl nám o tom, jak jejich dědeček v 80.letech založil rodinný podnik a zahájil výrobu matrací. Toto odvětví, jejich dědečka celoživotně fascinovalo. Dokonce i babička a maminka pracovaly v rodinném podniku a dědeček jim ukazoval a učil je tajům výroby matrací. Dědeček byl ovšem velmi pokrokový a nespoléhal jen na řemeslnost a původní techniky výroby, mnoho času i financí věnoval do vědeckého výzkumu a vývoje matrací.

 

Po příjezdu do Čech, jsme byli stále plní dojmů a zážitků z jeho vyprávění. Osobně nás velmi nadchl a okouzlil charakter pana Cesara, jeho skromnost a pokora, ale zároveň i obrovské odhodlání při jejich cestě dále budovat jejich rodinný podnik a udržet odkaz po jejich dědečkovi.

 

Po pár týdnech jsme se rozhodli, že se pokusíme jejich matrace zpropagovat v Čechách a tím jim pomoci udržet jejich tradici a rodinný podnik.

Veškeré jejich vyrobené matrace mají označení ISTITUTO PER LA TUTELA DEI PRODUTTORI ITALIAN, což je certifikace, které se uděluje pouze výrobkům, kdy celý výrobní proces je prováděn v Italii, dle všech platných postupů a zákonů. Toto ocenění vlastní již od roku 2009. V roce 2015 byl jejich podnik vyhlášen podnikem s tradičním řemeslným zpracováním.

Během výroby je kladen i velký důraz na ekologii a ochranu životního prostředí. Veškeré materiály, které jsou během výroby použity jsou z recyklovaných zdrojů a jsou v souladu s principy recyklace

 

 

Rodinné motto Caserových je:

 „Nejušlechtilejší snahou je snaha o dokonalost.“